Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

COLLAGEN BEAUTY

COLLAGEN BEAUTY
COLLAGEN BEAUTY
Tükendi
COLLAGEN BEAUTY
COLLAGEN BEAUTY
COLLAGEN BEAUTY

Ürün Açıklaması

NUTRINEW COLLAGEN BEAUTY
Hidrolize kolajen, Hyaluronic Acid, vitamin C içeren takviye edici gıda
Kolajen nedir?
Kolajen, insan vücudunun protein yapısının yaklaşık üçte birini oluşturan çok önemli bir proteindir. Genel olarak bakıldığında kolajenin tüm bu dokuları bir arada tutan bir tutkal gibi görev yaptığı görülür. Bu özelliği dolayısıyla kolajen kelimesi, Yunancada tutkal anlamına gelen "kolla" sözcüğünden türetilmiştir. 16 alt türü bulunan kolajen proteininin 4 ana türü vücutta en yaygın bulunanlarıdır. Vücuttaki kolajenin %90'ı Tip 1 kolajendir .
Kolajen nelerde bulunur?
Kolajen vücutta sentezlenen bir proteindir. İnsan vücudu, glisin ve prolin adlı iki aminoasidi bir araya getirerek kolajen proteininin öncüsü olan prokolajeni sentezler. Bu sentezin gerçekleştirilmesinde C vitamini de görev yapar. Dolayısıyla yeterli kolajen üretimi için C vitamininin en önemli kaynakları olan taze meyve ve sebzeler yeterli miktarda tüketilmelidir.
C Vitamini: Cildin normal işlevi için normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
Hyalüronik asit nedir?
Hyalüronik asit cildin ve dokuların iyi yağlanmasına, nemli kalmasına yardımcı olan bir maddedir. Aynı zamanda bir nemlendiricidir. Çevreden nem alan ve ciltte nemlenmeyi artıran bir cilt bakım bileşenleri kategorisidir.

  • Stok Durumu: Tükendi
380,00 ₺
Vergiler Hariç: 380,00 ₺